Home / nowosci / AIKON AUTOMATIC & AIKON AUTOMATIC SKELETON – CZERŃ JEST PIĘKNA

AIKON AUTOMATIC & AIKON AUTOMATIC SKELETON – CZERŃ JEST PIĘKNA

Maurice Lacroix pokazuje swoją ciemną stronę. Marka prezentuje dwa nowe automatyczne modele z kolekcji AIKON, pokryte czarną powłoką PVD. Każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób, dzięki kopertom, tarczom, wskazówkom i paskom we wszystkich odcieniach ciemności.

KOLEKCJA AIKON
Zegarki z linii AIKON Automatic Black przyciągają wzrok tak, jak ich kolor absorbuje światło. Eleganckie, energetyczne krzywizny wyrażają współczesność, siłę i męskość. Dostępne w wariancie automatycznym z trzema wskazówkami lub widocznym, szkieletowym mechanizmem, zegarki te, w połączeniu z monochromatycznymi kolorami, stopniem dopracowania szczegółów i bijącą od nich energią zapewniają wyjątkową prezencję na nadgarstku użytkownika. W ten sposób, modele AIKON Automatic zyskują nową estetykę, poprzez dodanie im jeszcze bardziej intensywnego czarnego designu. Jednocześnie Maurice Lacroix kontynuuje produkcję zegarków, których postrzegana wartość jest zdecydowanie wyższa niż ich cena – nawet jeśli mamy do czynienia z tak rzadkimi i wyjątkowymi cechami, jakie występują w tych dwóch nowych modelach.

TRZY WSKAZÓWKI
Linia AIKON Automatic jest sercem i esencją kolekcji AIKON. Odziane w czerń, zegarki te wchodzą na nowy poziom estetyki. Siła i nowoczesność czarnej powłoki PVD nie wyklucza piaskowanej obróbki. Ich matowe wykończenie, 42 – milimetrowa średnica koperty, przykręcana koronka i sześcioramienny pierścień są charakterystycznymi cechami zegarków AIKON. Oczywistością jest też ich wodoodporność do 200 metrów. Tarcza typu Clou de Paris otwiera nowe możliwości dla światła, które idealnie z nią współgra. Te same kolory, które występują w reszcie zegarka, pozwalają jej lśnić, podobnie jak polerowanym znacznikom godzin i antracytowym wskazówkom, pokrytym luminescencyjną masą Super-LimiNova. Nic nie zakłóca absolutnie monochromatycznego charakteru zegarka.

MANUFAKTURA SKELETONÓW
Konstrukcja szkieletowa zegarka jest częścią historii marki Maurice Lacroix i jej kultury zegarmistrzowskiej. Awangardowy charakter zakładów produkcyjnych szybko uczynił je rozpoznawalnymi z racji innowacyjności i kreatywności – cech identycznych jak w zegarkach tej marki.
Szkieletowy model Calypso, pierwsza kreacja marki tego typu, pochodzi z 1993 roku i była naśladowana przez liczne zegarki w podobnej estetyce, takie jak model Masterpiece Skeleton z 2007 roku. Od tej pory technika ta i design służy jako unikalny podpis Maurice Lacroix. Aby ujarzmić ducha współczesności, Maurice Lacroix zaprojektował antracytowy mechanizm skeletona z 45 – milimetrową stalową kopertą i satynowym wykończeniem powierzchni. Polerowane krawędzie, jak również sześcioramienny pierścień stanowią silną ekspresję identyfikacji

AIKON.
Pod czarną powłoką PVD Maurice Lacroix zainstalował mechanizm ML234. Jest to szkieletowa konstrukcja, zgodna z estetyką linii, która zapewnia zegarkowi odpowiednią mechanikę działania. Jest to oryginalne podejście, rzadko stosowane w zegarkach z tego przedziału cenowego, jednak odzwierciedla historię najlepszej kolekcji Maurice Lacroix Masterpiece, gdzie szkieletowe konstrukcje występowały tak na poziomie funkcjonalnym, jak i wizualnym. Powierzchnia mechanizmu jest czarna, dzięki powłoce DLC. Wszystkie komponenty mechanizmu są ażurowe i piaskowane, począwszy od cylindrów, aż po balansujące obciążniki. Całą tę mechaniczną konstrukcję przykrywa szafirowa tarcza, zawierająca antracytowe wskazówki, powleczone luminescencyjnym płaszczem oraz pozłacane znaczniki godzin.

CZARNE PASKI
Dwa modele czarnych zegarków linii AIKON Automatic występują z czarnymi paskami ze skóry cielęcej, którym nadano tekstylny wygląd. Uzyskany wzór, wraz z towarzyszącymi mu czarnymi szwami dodają szyku kopercie i tarczy. Zapięcie dokonuje się poprzez potrójną składaną klamrę, która również powleczona jest czarną powłoką PVD. Aby zwiększyć funkcjonalność i ergonomię, w obu modelach zegarków zastosowano system szybkiej wymiany paska EasyChange. Dzięki wykorzystaniu dwóch prostych przypinek wymiana paska jest niezwykle łatwa. W przypadku tych zegarków, najlepszy jest jednak ich oryginalny, pozostawający jedynie w odcieniach czerni look.

CIEMNA, ŚWIETLISTA IKONA
Siła i męskość, bez jednoczesnej przesady w wykończeniu czy wielkości sprawiają, że czarne modele AIKON Automatic Black bronią się same, dzięki ich monochromatycznemu charakterowi. Te zdecydowanie nowoczesne zegarki natychmiast przyciągają wzrok, w dużej mierze ze względu na bardzo wysoką postrzeganą wartość zegarka. Unikalna prezencja, emanująca z czerni designu, świadczy o sile ducha AIKON.
Media