Home / nowosci / AIKON AUTOMATIC CHRONOGRAPH LIMITED EDITION

AIKON AUTOMATIC CHRONOGRAPH LIMITED EDITION

EDYCJA LIMITOWANA, KTÓRA UŚWIETNIA KOLEKCJĘ AUTOMATYCZNYCH CHRONOGRAFÓW AIKON

Rok po premierze kolekcji chronografów AIKON Automatic, Maurice Lacroix przedstawia limitowaną serię 500 zegarków występujących w nowej kombinacji kolorystycznej. Kolekcja AIKON Automatic Chronograph Limited Edition elektryzuje świeżością nowej, szarej tarczy, granatowych liczników i czerwonych wskazówek.
Dzięki dynamicznym krzywiznom, wyraźnemu polerowaniu i satynowaniu, zegarki z edycji limitowanej AIKON Automatic prezentują się na nadgarstku naprawdę zjawiskowo. Dzieje się tak również za sprawą średnicy 44 milimetrów, drobiazgowego wykończenia i wprost bijącej z zegarka, czystej energii. Kombinacja kolorów i wykończenie perforowanego paska były inspirowane kulturą miejskiego designu i architektury, która jest widoczna we wszystkich kreacjach Maurice Lacroix.
Odważne proporcje zegarków z edycji limitowanej AIKON Automatic wynikają również z zastosowania automatycznego kalibru chronografu o wysokiej, sprawdzonej jakości. Przykręcany dekiel i duże przyciski potęgują efekt wizualny, a także zapewniają wodoszczelność do 200 metrów. Zegarki z edycji limitowanej wyposażone są także w system szybkiej wymiany paska EasyChange. Nic też nie może się równać z silnym charakterem granatowego, matowego paska ze skóry cielęcej z czerwonymi szwami. Dodatkowo, jego liczne perforacje nadają mu retro-sportowy charakter.
Tarcza zegarków z edycji AIKON Automatic Chronograph Limited Edition jest wzorowana na serii AIKON Automatic Chronograph. Pojawiają się na niej małe, regularne kształtem kwadraciki w srebrzysto – szarym kolorze. Czerwone lakierowane wskazówki stoją w opozycji do głębokiego odcienia granatu liczników, a zastosowane znaczniki godzin dodatkowo zdobią tarczę. Ich mocny, kanciasty charakter perfekcyjnie współgra ze światłem. To samo dotyczy polerowanych konturów datownika. Eleganckie, a zarazem energetyczne łuki stalowej koperty podkreślają nowoczesny, męski charakter, który marka Maurice Lacroix wprowadziła do stylistyki modeli. Pierścień koperty posiada polerowane krawędzie i ramiona – znak szczególny serii AIKON.
Silny i męski ale zdecydowanie nie zbyt duży czy przesadzony AIKON Automatic Chronograph Limited Edition to zdecydowanie zegarek na miarę współczesnego świata o wyjątkowej prezencji. Manufaktura Maurice Lacroix nadal tworzy zegarki, których postrzegana wartość jest zdecydowanie wyższa niż ich cena, nawet jeśli dotyczy to edycji limitowanej i jedynie 500 sztuk.

DUCH AIKON
Zegarki automatyczne AIKON są potomkami modelu Maurice Lacroix Calypso. Ten stalowy zegarek był jednym z kultowych w karierze marki i stał się ikoną lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Nosił on te same kody projektowe co współczesny AIKON, takie jak klasyczna i mocna koperta, sześcioramienny pierścień otaczający tarczę, szafirowe szkło i pasek sygnowany logo Maurice Lacroix. W 2016 roku Maurice Lacroix zaprojektował i wyprodukował współczesną interpretację tego kultowego zegarka – kwarcowy AIKON. W 2018 roku automatyczne modele chronografów kontynuowały ten trend, zwieńczeniem którego jest premiera w roku 2019, limitowanej edycji 500 sztuk zegarków Aikon Automatic Chronograph Limited Edition.