Home / nowosci / AIKON MERCURY!

AIKON MERCURY!

Maurice Lacroix otwiera rok kolekcją zegarków, która równoważy bogatą tradycję tej unikalnej, nowoczesnej marki i współczesny, miejski design. Prezentując AIKON Mercury, pierwszy zegarek w estetyce sportowej elegancji, Maurice Lacroix przedstawia zupełnie nowy, opatentowany sposób wskazywania czasu. Ten model to prawdziwe arcydzieło a jednocześnie genialne uosobienie złożonej natury czasu.

REPREZENTUJĄC SOBĄ CZAS
Na pierwszy rzut oka, AIKON Mercury zdaje się być klasycznym zegarkiem z centralnie położonymi wskazówkami godzinową i minutową oraz małą tarczą z sekundnikiem na pozycji godziny szóstej. Jednak przy najmniejszym pochyleniu, wskazówki wirują swobodnie, zupełnie porzucając swoje chronometryczne obowiązki. Zatrzymując zegarek, aby sprawdzić godzinę wskazówki zazębiają się na specjalnym mechanizmie i wskazują właściwy czas.

Oto sekret AIKON Mercury. Podobnie jak czas wymyka się spod kontroli, gdy nie zwracasz na niego uwagi. I tak jak on, na nowo określa się gdy go potrzebujesz.

Opracowanie opatentowanego mechanizmu, stojącego za tym innowacyjnym rozwiązaniem, zajęło 3 lata, podczas których rozwijano i udoskonalano go w zakładach produkcyjnych Maurice Lacroix w Saignelégie. Lokalizacja w sercu Szwajcarskiej Jury, stanowiącej linię zaopatrzeniową szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego, umożliwiła Maurice Lacroix opracowanie jednego z najbardziej twórczych urządzeń do pomiaru czasu w ostatnich latach. AIKON Mercury łączy w sobie niespotykany dotąd system „wolnej ręki”, współpracujący z naturalną siłą grawitacji, pozwalający odczytywać i wskazywać czas z ukrytego pod tarczą podwójnego mechanizmu, przypominającego kształtem ślimaka. Pierwszy mechanizm jest powiązany ze wskazywaniem godzin, zataczając jeden pełny obrót co 12 godzin, podczas gdy drugi jest odpowiedzialny za wskazywanie minut – wykonuje obrót co 60 minut.

Kiedy użytkownik ułoży swój nadgarstek w taki sposób, aby znalazł się on na linii prostopadłej do podłoża (A), grawitacja zadziała na dwie dźwignie, popychając je do ślimaków. Na skutek obracających się mechanizmów, dźwignie przesuną obie wskazówki, aby wskazały właściwy czas.

Jeśli zegarek znajdzie się w innej pozycji niż A wskazówki wypadną z mechanizmów i zaczną swobodny ruch po tarczy zegarka (B). Mechanizmy wciąż jednak pracują w tle, gotowe, aby w każdym momencie wskazać właściwy czas, kiedy zegarek znajdzie się w pozycji A.

NOWA MIEJSKA ESTETYKA
Premiera kolekcji AIKON w 2016 roku była swoistym powrotem do pionierskich projektów Maurice Lacroix z lat dziewięćdziesiątych, zaktualizowana do standardów nowego tysiąclecia. Do wyrafinowanego kształtu zegarków AIKON dodano solidny profil z ostrymi załamaniami – widoczna stała się silna interakcja między matowymi i polerowanymi powierzchniami. Podczas gdy w istniejących modelach zegarków AIKON, Maurice Lacroix kładzie nacisk na subtelną, sportową elegancję, najczęściej poprzez zdobione, giloszowane tarcze, AIKON Mercury bierze przykład z imponującej kolekcji Masterpiece. Przezroczysta, szafirowa tarcza prezentuje zaciemniony szkieletowy mechanizm. Takie projekty były cechą charakterystyczną Maurice’a Lacroix od 1990 roku i teraz zostały unowocześnione dając nam bardzo silny w swoim wyrazie i współczesny wygląd.

Maurice Lacroix to marka znana z uważnego, przemyślanego designu, skoncentrowanego na detalach i AIKON Mercury nie stanowi wyjątku. Dystyngowana koperta, skórzany pasek i dyskretnie wkomponowane logo to cechy charakterystyczne kolekcji AIKON. Ale jak można się spodziewać, Mercury idzie o krok dalej. Minuty i godziny są teraz wskazywane przez zgrabne wskazówki, wypełnione białą, fluorescencyjną masą Super-LumiNova, a ich równoważniki zapewniają dodatkowy efekt wizualny, kiedy wskazówki nachodzą na siebie i znak „M” (umieszony na wskazówce godzinowej) na krótko znajduje się w okręgu (umieszczonym na wskazówce minutowej), tworząc pełne logo Maurice Lacroix. Ten efekt, jak bardzo nie wydawałby się prosty do uzyskania, wymagał od zespołu programistów Maurice Lacroix niezliczonej ilości obliczeń, komputerowych symulacji i prototypów, aby zyskać pewność, że wskazówki są nie tylko prawidłowo ułożone na tarczy zegarka, ale również, że ich środek ciężkości jest idealnie położony i umożliwia swobodne ruchy wskazówek, kiedy zegarek nie znajduje się w pozycji A.